Image

Zawieszka nadziei dla małej Tusi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tegoroczna edycja VI Kongresu jest wyjątkowa ponieważ, część dochodu uzyskana ze sprzedaży zawieszek zostanie przeznaczona na cel charytatywny dla podopiecznej Fundacji Impero Sport. Aby wesprzeć Anastazję w jej pasjach i rehabilitacji zapraszamy do zakupu wspaniałych zawieszek, wręcz „perełek” kongresowych, zaprojektowanych przez wybitną rzeźbiarkę Panią Lidię Sztwiertnia!

10-letnia Tusia jest dziewczynką niepełnosprawną cierpiącą na FAS. Jej życie od pierwszego oddechu było trudne, gdyż urodziła się z wrodzonym zapaleniem płuc. Z oddziału OJOM trafiła bezpośrednio do placówki, gdzie spędziła najważniejsze w swoim rozwoju 2.5 roku, nie zaznając ani matczynej miłości ani poczucia bezpieczeństwa. Od 2008 roku wychowuje się w wielodzietnej rodzinie zastępczej, która dała dziewczynce szanse na normalny, kochający, bezpieczny dom i jest jej jedyną rodziną. Mimo to każdy dzień jest dla Anastazji dużym wyzwaniem, ale dziewczynka nie traci pogody ducha i walczy o siebie i swoją przyszłość.

Ponad dwa lata temu Anastazja opanowała biegle umiejętność czytania i jej nierozłączną przyjaciółką stała się książka. Od roku jest wolontariuszką w Fundacji „Zwierzęca Arkadia”. Dziś jej celem jest karta pływacka i zawody pływackie, dlatego dwa popołudnia w tygodniu Anastazja spędza nie na czytaniu, a na pływalni, gdzie dzielnie trenuje pod okiem dwukrotnej mistrzyni świata w freedivingu pani Magdaleny Solich. W przyszłości marzy o samodzielnej jeździe konnej. Pasje Anastazji są fantastyczną rehabilitacją i stymulacją CUN, co umożliwia jej prawidłowy rozwój psychospołeczny.

Jeżeli zainteresowała Was historia naszej Anastazji nie przechodźcie koło niej obojętnie. Mała pływaczka liczy na Wasze wsparcie, które pomogłyby jej dalej i z jeszcze większą radością trenować ukochane pływanie oraz rozwijać inne pasje. Tusia od 2008 roku wychowuje się w wielodzietnej rodzinie zastępczej, która dała dziewczynce szanse na normalny, kochający, bezpieczny dom i jest jej jedyna rodziną.

© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search