Image

Razem przeciwko przemocy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ODWAŻNIBB

Razem przeciwko przemocy! 

 

W ramach solidarnego protestu wobec przemocy w ostatnich dniach przewodniczyliśmy kilku ważnym wydarzeniom...

19 listopada w Kubiszówce odbyła się emisja filmu „HELA” w reżyserii Anny Kasperskiej (produkcja Rafał Sakowski). Film ten symbolicznie zaznaczył się w historii tegorocznej działalności Kongresu. To historia o odwadze i determinacji tytułowej bohaterki, które w zderzeniu z dorosłością zostają wystawione na próbę.

3 dni później, tj. 22 listopada odbył się z kolei pokaz filmu „O tym się nie mówi” w reżyserii Marka Osiecimskiego. To głośna produkcja oddająca głos kobietom pozbawionym wyboru w obliczu tragedii. Pokazuje losy kobiet, które po zajściu w ciąże dowiedziały się o płodzie obarczonym wadą rozwojową, prowadzącą do śmierci dziecka tuż po jego narodzinach lub w niedługim czasie po przyjściu na świat. 

Znaczącym wydarzeniem była Konferencja przeciwko PrzeMOCY, która miała miejsce 24 listopada.  W jej programie znalazły się między innymi: spektakl Romeo i Julia. Co nas kusi?,  konferencja podzielona na dwa moduły tematyczne nawiązujące do przemocy: prawny oraz psychoterapeutyczno-medyczny oraz koncert zespołu Highflyers.

Dzień później przeszliśmy ulicami miasta, biorąc udział w Pomarańczowym marszu przeciwko PrzeMocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzeń oraz tym, bez których nic by się nie udało - naszym organizatorom, partnerom, patronom oraz patronom medialnym. 

 

© Copyright 2019 Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Search